سر درب ساختمان

سردرب ساختمان

 

امروزه زیبایی طلبی از وسایل شخصی و حریم خصوصی زندگی هر فردی فراتر رفته و در سطح شهر شاهد رقابت معماران بر سر طراحی زیباترین سازه های ساختمانی مسکونی و تجاری هستیم. فارغ از منطقه و محلیت شهر همه افراد تمایل ذاتی به دادن جلوه بیشتر به ظاهر و نمای ساختمان خود به خصوص ورودی آن پیدا کرده‌اند. زیرا اولین نقطه چشمگیر هر بنایی در اولین قدم یعنی ورودی آن خواهد بود و به معنای دیگر معرف ذوق و سلیقه سازنده خواهد بود. امروزه طرح‌‌های بسیار زیبایی برای سردرب ساختمان‌ها در بازار وجود دارد که مثل هر انتخاب دیگری اصلی‌ترین معیارهای مشتریان در انتخاب آنها هزینه و مصالح با کیفیت در ساخت آنها است. همچنین سرعت نصب یکی دیگر از پارامترهای انتخابی خواهد بود.

خالی از لطف نیست که اشاره‌ای به تعریف خود سردرب نیز داشته باشیم، سردرب در واقع پوششی بر روی درب است که هم برای زیبایی و هم برای محافظت آن استفاده می‌شود و بنا به نوع ساختمان نحوه اجرا و مصالح مختلفی دارد برای مثال سردرب ادارات و مکان‌های تجاری بیشتر سازه‌ای فلزی جهت نگهداری اسم مجموعه یا همان تابلو هستند که با استفاده از مصالحی مثل آجر، بلوک و کاشی بکار میروند که متاسفانه دارای مقاومت کمتری نسبت به عوامل جوی دارند.

 

سر درب ورودی خانه مسکونی

 

استفاده از سردرب وروردی به غیر از بخشیدن جلوه و زیبایی به بنای ساختمان آن را در برابر عوامل طبیعی همچون بارش باران و آفتاب حفظ میکند حتما هم اکنون دلیل اصلی داشتن سردرب در مناطق شمالی کشور برای شما عزیزان گویا شده است. اما باید این نکته را باید مد نظر داشت که سردرب ورودی خانه مسکونی با توجه به موقعیت و نحوه ساخت به طراحی متفاوت از دیگر بناها نیاز دارد. جای هیچ نگرانی نیست گروه شیب سازان با تجربه ده ساله خود و استفاده از بهترین مصالح این خدمات را در طرح های نوین و زیبا در سراسر کشور ارائه می‌کنند. طراحی و اجرای بهترین سر درب‌های ساختمان را با مشاهده نمونه کارهای انجام شده در سایت مجموعه شیب‌سازان میتوانید رویت نمایید. امروزه در طراحی سردرب ساختمان پیشرفت‌های چشمگیری انجام شده است بصورتی که دیگر چالش وزن سنگین و مقاومت در برابر عوامل جوی به چشم نمی‌خورد و بصورت کلی برطرف گردیده و دست طراحان برای افزودن زیبایی و جذابیت نیز بازتر شده. استفاده از متریال با کیفیت و سبک که امکان تغییر آن به شکل‌های زیبا و شیک در هر کدام از ۳ قسمت بیرونی کار که همان زیرکار، دور و قاب سردرب و سقف آن را شامل می‌شود هم اکنون قابل اجراست.

 

سردر حیاط ساختمان

 

حیاط ساختمان اولین بخش از یک ساختمان است که هنگام ورود به هر خانه‌ای با آن مواجه می‌شویم پس اگر یک نمای زیبا و چشمگیر با جذابیت‌های مناسب انتخاب کنید می‌تواند نمای هر ساختمانی را با هر سال قدمت ساختی زیباتر و بهتر کند در زمان انتخاب نوع سردرب حیاط این نکته خیلی مهم است و نیاز به دریافت مشاوره از طراحان با تجربه در کنار علایق و سلیقه شخصی دارد.

سردرب حیاط ویلایی با درب ورودی آن باید همخوانی داشته باشد یعنی طرح، رنگ و جنس آن برای مثال اگر سردرب حیاط ساختمان شما مدلی بسیار لوکس باشد در صورتی که بقیه بخش‌های ساختمان این مزیت را نداشته باشند هزینه و تلاش شما بهدر خواهد رفت.

قیمت سردرب حیاط و اجرای آن باز هم بستگی به نوع مصالح به کار رفته دارد در اکثر موارد برای نمای دور کار از ورق روغنی و برای زیر کار از چوب و یا حتی پی وی سی و در برخی موارد طلق یا آلومینیوم و گالوانیزه استفاده میشود. ساخت سردرب حیاط در طرح و مدل‌های مختلف جهت زیبایی، حفظ مقاومت درب ساختمان برای صرفه‌جویی در هزینه و طول عمر آن موثر است.

طرح سر در حیاط نیز بنا به نوع ساختمان بصورت دو ضلع مثلثی، کلبه‌ای چهار ضلع مدل کتابی و مدل ابرویی و طرح چینی برای درهای ورودی ویلا و پارکینگ‌ها مناسبت‌تر است. شیروانی سردرب حیاط نیز از ورق‌های طرح سفال، پرچین، دکرا، اندولین و سفال طبرستان میتوان انتخاب کرد. مدل سردرب حیاط که توسط تیم شیب سازان طراحی و اجرا شده است برای پروژه های مدرن و سنتی را میتوانید در صفحه گالری مشاهده کنید.

 

سردرب حیاط ویلایی

 

اگر بفکر برقراری امنیت در کنار بخشیدن زیبایی به نمای ویلای خود هستید یکی از راه کارها نصب سردر درب بر روی ورودی ساختمان است. علاوه بر اینکه می‌توانید مانع از ایجاد پوسیدگی و رنگ پریدگی درب شوید برای حفاظت از آیفن و دوربین‌های مداربسته نیز  اهمیت بالایی دارد از مواردی که برای نمای سردر حیاط ویلایی استفاده می‌شود:

۱- ورق سفال

۲- پلی کربنات

۳-ورق پلی گلاس

۴- ورق اکریلیک

که در نمای سردر ویلایی جلوه‌گر شکوه و زیبایی بسیار خاصی خواهد بود. نمونه سردر ورودی که توسط تیم شیب‌سازان اجرا شده است در تصاویر موجود در همین صفحه نیز قابل رویت است.

درخواست تماس رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان از سوی شیب سازان با ما در ارتباط باشید.